nrf24l01 transceiver module
Total 21530 products from nrf24l01 transceiver module Manufactures & Suppliers
China NRF24L01 Wireless Transceiver Module Socket Adapter Plate Board For 8 Pin NRF24L01 factory
Brand Name:OEM
Model Number:OKY3362-5
Place of Origin:Guangdong, China
NRF24L01 Socket Adapter Plate Board for 8Pin NRF24L01Wireless Transceiver Module Description NRF24L01 wireless transceiver socket adapter board allows you to connect a NRF24L01 wireless module which works on 3.3v to a microprocessor that uses a 5v supply using an AMS1117 chip. On-board AMS1117 chip Can be used with NRF24L01 wireless module Dimension: 26 x 19 x 12mm Product Features Product Description NRF24L01 Wireless Transceiver...
Oky Newstar Technology Co., Ltd
Active Member
Guangdong
China NRF24L01 Wireless Communication Module 2.4 GHz Transceiver Module factory