| Total 4362 products from nrf24l01 module datasheet Manufactures & Suppliers |
MOORE AUTOMATION LIMITED
Fujian |
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Brand Name:OEM Model Number:OKY3362-5 Place of Origin:Guangdong, China NRF24L01 Socket Adapter Plate Board for 8Pin NRF24L01Wireless Transceiver Module Description NRF24L01 wireless transceiver socket adapter board allows you to connect a NRF24L01 wireless module which works on 3.3v to a microprocessor that uses a 5v supply using an AMS1117 chip. On-board AMS1117 chip Can be used with NRF24L01 wireless module Dimension: 26 x 19 x 12mm Product Features Product Description NRF24L01... |
Oky Newstar Technology Co., Ltd
Guangdong |
Brand Name:EBYTE Model Number:E01-ML01SP4 Place of Origin:CHINA ...nRF24L01+PA 2.4GHz Digital Module SMD-14.5x18mm Product Details Model Number: E01-ML01SP4 Place of Origin: Sichuan,China Brand Name: Ebyte Chipset: nrf24l01 Supplier Type: OEM/ODM Application: modules IOT solutions Size: 14.5 * 18.0 mm Install Style: SMD Frequency: 2.4GHz Power: 20dBm(100mW) Distance: 1800m Supply voltage: 2.0 ~ 3.6V DC Interface: SPI Antenna type: IPEX RF IC: nRF24L01 Key words: tx rx rf module |
Sunbeam Electronics (Hong Kong) Limited
Brand Name:Nordic Semiconductor ASA Model Number:NRF24L01 NRF24L01 IC RF TXRX ISM>1GHZ 20VFQFN Nordic Semiconductor ASA Product Details [NORDIC] Introduction The nRF24L01+ is a single chip 2.4GHz transceiver with an embedded baseband protocol engine (Enhanced ShockBurst™), suitable for ultra low power wireless ... |
Sanhuang electronics (Hong Kong) Co., Limited
Shenzhen Creatall Electronics Co., Ltd.
Brand Name:Diy Robot Model Number:Arduino Nano 328P IO Place of Origin:China Nano 328P IO wireless sensor expansion board for XBEE and NRF24L01 Socket for arduino Product Description: This extension plate provides all IO leads to 328 p for the Nano. Introduces the electronic building blocks for 3 pin/sensor interface. Provide the ... |
Shenzhen Hangsheng tech co., ltd
Guangdong |
Wuhan Sean Automation Equipment Co.,Ltd
Brand Name:IOTROUTER Model Number:Z-A0800 Place of Origin:Sichuan, CHINA ...Module Modbus RS485 Converter with Analog Input Ports Parameters of Remote IO Module DATASHEET 1 Module Size 120*70*40mm 2 Acquisition Channel 8 Channel Analog input(0-5V)(4-20mA) 3 Serial Interface RS485 4 Supply Voltage 5 ~ 36V DC 5 Working Current 12V/50mA 6 Operating Temperature -40℃~+65℃ Features of Remote IO Module Modbus IO expansion module... |