STGIPS10K60T-H
Categories Power Driver Modules
Part Number: STGIPS10K60T-H
Manufacturer: STMicroelectronics
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: STGIPS10K60T-H More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Through Hole
Height: 6 mm
Current: 10 A
Case/Package: Module
Number of Drivers: 1
Max Supply Voltage: 18 V
Turn-Off Delay Time: 430 ns
Max Power Dissipation: 33 W
Operating Supply Voltage: 15 V
Min Operating Temperature: -40 °C
Products Category: Discrete Semiconductor - Power Driver Modules
Qty: 921 In Stock
Applications: Infotainment & cluster Industrial transport (non-car & non-light truck) PC & notebooks
Width: 22.5 mm
Length: 44.9 mm
Voltage: 600 V
Number of Pins: 25
Number of Outputs: 1
Min Supply Voltage: 13.5 V
Max Collector Current: 10 A
Nominal Supply Current: 3.5 mA
Max Operating Temperature: 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO): 600 V
Model Number: STGIPS10K60T-H
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.