SMBJ40A-TR
Categories TVS Diodes / ESD Suppressors
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 600 W
Package / Case :: DO-214AA
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 84 V
Breakdown Voltage :: 44.4 V
Series :: SMBJ40
Polarity :: Unidirectional
Manufacturer :: STMicroelectronics
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 40V Unidirect
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.