58-CBSA-0.75X2.5X0.5
Categories RF Shields
Category: RF and Wireless RF Shields
Length - Overall: 2.500" (63.50mm)
Product Status: Active
Mounting Type: Through Hole
Package: Bulk
Series: 50-CBS
Mfr: Leader Tech Inc.
Height - Overall: 0.500" (12.70mm)
Ventilation: Non-Vented
Type: Shield, 2-Piece
Width - Overall: 0.750" (19.05mm)
Description: RF SHIELD 0.75" X 2.5" T/H
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
58-CBSA-0.75X2.5X0.5
RF Shield Shield, 2-Piece 0.750" (19.05mm) X 2.500" (63.50mm) Non-Vented Through Hole