59-CBSA-4.0X4.25X0.5
Categories RF Shields
Category: RF and Wireless RF Shields
Length - Overall: 4.250" (107.95mm)
Product Status: Active
Mounting Type: Through Hole
Package: Bulk
Series: 50-CBS
Mfr: Leader Tech Inc.
Height - Overall: 0.500" (12.70mm)
Ventilation: Non-Vented
Type: Shield, 2-Piece
Width - Overall: 4.000" (101.60mm)
Description: RF SHIELD 4" X 4.25" T/H
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
59-CBSA-4.0X4.25X0.5
RF Shield Shield, 2-Piece 4.000" (101.60mm) X 4.250" (107.95mm) Non-Vented Through Hole