nl6448bc33 31
Total 6 products from nl6448bc33 31 Manufactures & Suppliers
China NL6448BC33-31 10.4 inch 640*480 60Hz 350 Typ lcd display screen for NEC factory
Brand Name:NEC
Model Number:NL6448BC33-31
Place of Origin:China
NL6448BC33-31 10.4 inch 640*480 60Hz 350 Typ lcd display screen for NEC NL6448BC33-31 LCD Panel Product details : NEC LCD SCREEN NL6448BC33-31 Manufacturer NEC Model Name NL6448BC33-31 Screen Size 10.4 inches Screen type LCM, a-Si TFT-LCD Resolution 640(...
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Verified Supplier
Brand Name:NEC
Model Number:NL6448BC33-31
Place of Origin:JAPAN
...NL6448BC33-31 Summary NL6448BC33-31 is a 10.4" diagonal a-Si TFT-LCD display panel product from NEC LCD Technologies, Ltd. (hereafter called NEC), with an integral CCFL backlight system, without backlight driver, without touch screen. It features an operating temperature range of 0 ~ 50°C , a storage temperature range of -20 ~ 60°C , and the maximal vibration level of 2.0G (19.6 m/s²). NEC NL6448BC33-31...
Sapientia Display Co.,LIMITED
Verified Supplier
China NL6448BC33-31 NEC LCD Panel NLT 	NLT , LCM lcd tft screen 76 PPI Pixel Density factory
Model Number:NL6448BC33-31
Place of Origin:KOREA
Normally WhiteNL6448BC33-31 NEC LCD Panel NLT NLT NL6448BC33-31 LCM NL6448BC33-31 Information Panel Size : 10.4 inch Dot Resolution : 640(RGB)×480 (VGA) Pixel Configuration : RGB Vertical ...
N&S ELECTRONIC CO., LIMITED
Guangdong
China LCD Panel Types NL6448BC33-31 NEC 10.4 inch 640 * 480 pixels LCD Display factory
Place of Origin:Japan
Model Number:NL6448BC33-31
Parametric Brand:NEC Model No.:NL6448BC33-31 Color: TFT LCD Screen Size:10.4 inch Interface Type:31 pins TTL Brightness:350 cd/m2 Contrast Ratio:300:1 resolution:640 * 480 pixels Backlight:2 CCFL ...
Mega Source Elec.Limited
China NL6448BC33-64F LCD 31 Pin Cmos 10.4 Inch 640*480 Tft Lcd Panel factory
Place of Origin:Other Country
NL6448BC33-64F LCD 31 Pin Cmos 10.4 Inch 640*480 Tft Lcd Panel The NL6448BC33-64F is a 10.4-inch industrial-grade TFT-LCD module from NEC Display Solutions (NLT). It is a VGA-resolution display widely used in industrial HMIs, medical equipment, and legacy control systems. The "F" suffix typically indicates a mechanical or interface revision within the same NL6448BC33...
Shenzhen Yinji Electronics Co., Ltd.
Guangdong
China NEC Notebook LCD Panel 10.4" NL6448BC33-59 640*480 Pixel Format TTL CCFL factory
Model Number:NL6448BC33-59
Place of Origin:MADE IN CHINA
.../55 Display Area: 211.2(w)*158.4(h)mm Outline Size: 243(w)*185.1(H)*11(D)mm Signal Type: CMOS 31 pins Power Supply: 3.3/5 V