Mt41k256m16tw 107 P Dynamic Random Access Memory
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
Total 3 products from mt41k256m16tw 107 p dynamic random access memory Manufactures & Suppliers
Categories:Microchip Integrated Circuit
Country/Region:china
...Dynamic Random Access Memory IC D8CJW MT40A2G8SA 1.2V DRAM DDR4 16Gbit 2G x 8bit 1.6 GHz FBGA78 MT40A2G8SA-062E:F MT40A2G8SA-062E IT:F For more similar DRAMs : MT40A1G16TB-062E:F MT41K256M16TW-107:P MT40A512M16TB-062E:R MT40A4G8NEA-062E:F MT40A2G8SA-062E:F MT41K64M16TW-107...
HK NeoChip Technology Limited
Verified Supplier
China MT41K128M16JT-107:K DDR3 SDRAM IC Electronic Chip Dynamic Random Access Memory factory
Brand Name:MICRON
Model Number:MT41K128M16JT-107:K
Place of Origin:original
... V89C 2Gb Category Integrated Circuits (ICs) Mfr Analog Devices Inc. Series MT41K128M16JT-107:K Reference Type Series Output Type Fixed Voltage - Output (Min/Fixed) 10V Current - Output 10 mA ...
Shenzhen Xinshengyuan Electronic Technology Co., Ltd.
Verified Supplier
China Memory IC Chip MT41K256M16TW-107 XIT:P 8Gbit SDRAM Mobile LPDDR4 Memory IC FBGA-96 factory
Brand Name:Original Factory
Model Number:MT41K256M16TW-107 XIT:P
Place of Origin:CN
.... Specification Of MT41K256M16TW-107 XIT:P Memory Organization 256M x 16 Memory Interface Parallel Clock Frequency 933 MHz Access Time 20 ns Voltage - Supply 1.283V ~ 1.45V Operating Temperature -40°C ~ 95°C (TC) Applications Of MT41K256M16TW-107 XIT:P