transceiver nrf24l01
from 20 Products
NRF24L01 Wireless Transceiver Module Socket Adapter Plate Board For 8 Pin NRF24L01
China NRF24L01 Wireless Transceiver Module Socket Adapter Plate Board For 8 Pin NRF24L01 on sale
NRF24L01 Socket Adapter Plate Board for 8Pin NRF24L01Wireless Transceiver Module Description NRF24L01 wireless transceiver socket adapter board allows you to connect a NRF24L01 wireless module which works on 3.3v to a microprocessor that uses a 5v supply using an AMS1117 chip. On-board AMS1117 chip Can be used with NRF24L01 wireless module Dimension: 26 x 19 x 12mm Product Features Product Description NRF24L01 Wireless Transceiver......
Oky Newstar Technology Co., Ltd
NRF24L01 Wireless Communication Module 2.4 GHz Transceiver Module
China NRF24L01 Wireless Communication Module 2.4 GHz Transceiver Module on sale
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
2Mbps 20VFQFN RF Transmitter IC , NRF24L01 IC RF TXRX ISM>1GHZ
China 2Mbps 20VFQFN RF Transmitter IC , NRF24L01 IC RF TXRX ISM>1GHZ on sale
... ShockBurst™), suitable for ultra low power wireless applications. The nRF24L01+ is designed for operation in the world wide ISM frequency band at 2.400 - 2.4835GHz. Key Features • Worldwide 2.4GHz ISM band ......
Sanhuang electronics (Hong Kong) Co., Limited
nRF24L01
China nRF24L01 on sale
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
NRF24L01 Integrated Circuit Chip Single chip 2.4 GHz Transceiver
China NRF24L01 Integrated Circuit Chip Single chip 2.4 GHz Transceiver on sale
NRF24L01 Single chip 2.4 GHz Transceiver FEATURES True single chip GFSK transceiver Complete OSI Link Layer in hardware Enhanced ShockBurst™ Auto ACK & retransmit Address and CRC computation On the air data rate 1 or 2Mbps Digital interface (SPI) speed 0-......
ChongMing Group (HK) Int'l Co., Ltd
Address: Room 1204, DingCheng International Building, 518028 Futian District, SHENZHEN, CN