Sm Utm 8000e Universal Test Machine
1-10 Results for
from 36 Products
Utm Electronic Universal Testing Machine For Rope Strength Tensile Test Max Load 20KN Speed 0.01 To 500mm/Min
China Utm Electronic Universal Testing Machine For Rope Strength Tensile Test Max Load 20KN Speed 0.01 To 500mm/Min on sale
Utm Electronic Universal Testing Machine For Rope Strength Tensile Test Max Load 20KN Speed 0.01 To 500mm/Min It can be applied to test lots of materials in rubber tensile elongation,compression, tear, big size peel (can 90 degrees and 180 degrees) and other mid-force mechanical test......
Dongguan Lixian Instrument Scientific Co.,LTD
5 Ton UTM Electronic Universal Testing Machine 50KN Computer Servo Control
China 5 Ton UTM Electronic Universal Testing Machine 50KN Computer Servo Control on sale
...Universal Testing Machine,UTM Specifications: Maximum load 50kN Accurate 1 grade Measuring accuracy The value ±1% / the value±0.5% Tester resolution Max load 1/100000, constant the resolution Effective testing width 400mm (or can be widened as customers requirement ) Effective tensile space 800mm Testing......
Jinan Wang Te Bei Equipment Co., Ltd.
Address: Room 209, No.6 Weihua West Road,Shizhong District,Jinan,250000,Shandong,China
50N ~ 100KN UTM Electronic Universal Testing Machine Tensile Tester
China 50N ~ 100KN UTM Electronic Universal Testing Machine Tensile Tester on sale
GUANGDONG KEJIAN INSTRUMENT CO.,LTD
Address: G1 Building, Tian'an Digital City, Nancheng District, Dongguan City, Guangdong Province
Laboratory Equipment 10KN Utm Hydraulic Universal Testing Machine 500mm
China Laboratory Equipment 10KN Utm Hydraulic Universal Testing Machine 500mm on sale