mcp6002t i ms ic
from 67 Products
MCP6002T-I/MS IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MSOP Microchip Technology
China MCP6002T-I/MS IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8MSOP Microchip Technology on sale
Product Details Description: The MCP6002T-I/MS is a two-channel operational amplifier from Microchip that features a CMRR (Common-Mode Rejection Ratio) of 60 dB, a slew rate of 0.6 V/us, an input ......
Sanhuang electronics (Hong Kong) Co., Limited
MCP6002T-I/MS Amplifier IC Chip High Performance Low Noise Dual Op
China MCP6002T-I/MS Amplifier IC Chip High Performance Low Noise Dual Op on sale
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Address: 1702, Dingcheng international building, Zhonghang Road, Futian District, Shenzhen
MCP6002T-I/MS Electronic Components IC Operational Amplifiers Chips IC
China MCP6002T-I/MS Electronic Components IC Operational Amplifiers Chips IC on sale
Hong Kong Jia Li Xin Technology Limited
Address: ROOM 1201,12/F TAI SANG BANK BUILDING 130-132 DES VOEUX ROAD,CENTRAL HK
MCP6002T-I/MS Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
China MCP6002T-I/MS Integrated Circuits (ICs)
Embedded
Microcontrollers on sale
ALIXIN STOCK (HONG KONG) CO., LIMITED
Address: ROOM5115/F MINGSANGINDUSTRIALBLDG 19-21 HING YIPSTREET KWUN TONGKL
MCP6002T-I/MS Electronic Components Integrated circuit Support BOM Quotation
China MCP6002T-I/MS Electronic Components Integrated circuit Support BOM Quotation on sale
Guangzhou Highleap Electronic Co.,Ltd.
Address: Room 1306, building 2, No. 96, Lixin 12 road, Xintang Town, Zengcheng District, Guangzhou
Original MCP6002T-I/SN MCP6002T-I/MS MCP16301T-I/CHY IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23-6
China Original MCP6002T-I/SN MCP6002T-I/MS MCP16301T-I/CHY IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23-6 on sale
Features • Available in 5-Lead SC-70 and 5-Lead SOT-23 Packages • Gain Bandwidth Product: 1 MHz (typical) • Rail-to-Rail Input/Output • Supply Voltage: 1.8V to 6.0V • Supply Current: IQ = 100 µA (typical) • Phase Margin: 90° (typical) • Temperature Range......