Categories Schneider PLC Module
Brand Name: Schneider
Model Number: TM221CE24R
MOQ: 1
Payment Terms: T/T
Delivery Time: 3-7 days
Packaging Details: Original packaging
Brand: Schneider
Product type: Programmable Controller
Lead time: 3-5 Days
Condition: 100% New Original
Warranty: 1 Year
Service: One-stop Service
Shipping By: DHL\UPS\Fedex\EMS\TNT\Aramex
Application scenarios: Industrial Automation
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
1. Main Specifications
Product SeriesModicon M221
Rated Supply Voltage [Us]100...240 V AC
Power Supply Voltage Range85...264 V
Grid Frequency50/60 Hz
Instantaneous Peak Current40 A
2. Key Selling Points
  3. Relay Outputs for AC/DC Load Control:Equipped with relay outputs (24 V DC / 250 V AC, 2 A), capable of driving both DC and AC loads (e.g., contactors, solenoid valves, indicator lights, small motors), offering high drive capacity and electrical isolation—ideal for diverse industrial applications.