8535AG-21LFT
Categories Clock Buffers, Drivers
Category: Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output: 2:2
Type: Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Product Status: Obsolete
Mounting Type: Surface Mount
Package: Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output: No/Yes
Series: -
Input: LVCMOS, LVTTL
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Mfr: Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max: 266 MHz
Voltage - Supply: 3.135V ~ 3.465V
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output: LVPECL
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Number of Circuits: 1
Base Product Number: 8535A
Description: IC CLK BUFFER 2:2 266MHZ 14TSSOP
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Model Number: 8535AG-21LFT
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
8535AG-21LFT
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:2 266 MHz 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)