ISPLSI 2096A-100LT128
Categories Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devic
Part Number: ISPLSI 2096A-100LT128
Manufacturer: Lattice Semiconductor
Lifecycle: New from this manufacturer
Delivery: DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment: T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information: ISPLSI 2096A-100LT128 More Information
ECAD: Request Free CAD Models
Mount: Surface Mount
Memory Type: EEPROM
Max Frequency: 100 MHz
Number of Pins: 128
Propagation Delay: 13 ns
Min Supply Voltage: 4.75 V
Nominal Supply Current: 295 mA
Operating Supply Voltage: 5 V
Min Operating Temperature: 0 °C
Number of Logic Blocks (LABs): 24
Products Category: Integrated Circuits (ICs) - Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devic
Qty: 376 In Stock
Applications: Wired networking Pro audio, video & signage Mobile phones
Frequency: 100 MHz
Case/Package: TQFP
Number of I/Os: 96
Number of Gates: 4000
Max Supply Voltage: 5.25 V
Number of Macrocells: 96
Operating Supply Current: 295 mA
Max Operating Temperature: 70 °C
Number of Programmable I/O: 96
Number of Logic Elements/Cells: 24
Model Number: ISPLSI 2096A-100LT128
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.