US-PS320R Adjustable Length Pull Tight Plastic Security Seals 320mm Length
Categories Plastic Security Seals
Place of Origin: Zhejiang, China
Brand Name: ULTRA-GENUINE
Model Number: US-PS320R
MOQ: 10000 pieces
Certification: ISO 17712:2013
Payment Terms: T/T,Western Union
Supply Ability: 10,000pcs/day
Delivery Time: within 10-15 days
Packaging Details: 100pcs/bag, 5000pcs/carton
Size: 320*18.5*7.0 mm
Material: PP,Stainless Steel
Tensile Strength: 154 N (15.7 KG)
Overall Length: 320 mm
Working Length: 260 mm
Average Weight: 2.5 g / pc
Marking Area: L 40*W 18.5 mm