BZX84-C4V3,215
Categories Zener Diodes
Zz - Zener Impedance :: 90 Ohms
Voltage Temperature Coefficient :: - 2.5 mV/K
Product Category :: Zener Diodes
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 250 mW
Package / Case :: TO-236AB
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Configuration :: Single
Vz - Zener Voltage :: 4.6 V
Zener Current :: 3 uA
Test Current :: 5 mA
Voltage Tolerance :: 5 %
Manufacturer :: Nexperia
Description: Zener Diodes 250mW 4.3V
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.