NCP4684EMX33TCG
Categories LDO Voltage Controllers
Product Category :: LDO Voltage Controllers
Number of Regulators :: 1
Protection Features :: Over Current
Mounting Type :: Surface Mount
Output Configuration :: Positive
Manufacturer :: onsemi
Minimum Quantity :: 10000
PSRR :: 25dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max) :: 0.35V @ 150mA
Current - Quiescent (Iq) :: 2µA
Operating Temperature :: -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) :: -
Supplier Device Package :: 4-XDFN (0.8x0.8)
Part Status :: Obsolete
Packaging :: Tape & Reel (TR)
Voltage - Output (Max) :: -
Control Features :: Enable
Output Type :: Fixed
Current - Output :: 150mA
Voltage - Output (Min/Fixed) :: 3.3V
Package / Case :: 4-XFDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max) :: 5.25V
Series :: -
Description: IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4XDFN
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.