SMAJ130AHE3/61
Categories TVS Diodes
Product Category :: TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 400 W
Package / Case :: DO-214AC
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Clamping Voltage :: 209 V
Breakdown Voltage :: 144 V
Polarity :: Unidirectional
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
Description: ESD Suppressors / TVS Diodes 400W 130V 5% Uni AEC-Q101 Qualified
Stock: In Stock
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.