NXH25T120L2Q1PG
NXH25T120L2Q1PG
Categories IGBT Modules
Category: Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max): 25 A
Product Status: Active
Mounting Type: Chassis Mount
Package: Tray
Series: -
Package / Case: Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Supplier Device Package: 44-PIM (71x37.4)
Mfr: onsemi
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max): 300 µA
IGBT Type: -
Power - Max: 81 W
Input: Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 8.502 nF @ 20 V
Configuration: Three Phase Inverter
NTC Thermistor: Yes
Description: PIM Q1 3 CHANNEL T-TYPE NPC 25A
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
NXH25T120L2Q1PG
IGBT Module Three Phase Inverter 1200 V 25 A 81 W Chassis Mount 44-PIM (71x37.4)