HDSP-2531
Categories LED Dot Matrix and Cluster
Category: Optoelectronics LED Dot Matrix and Cluster
Internal Connection: -
Product Status: Active
Package: Tube
Color: Yellow
Series: HDSP-253x
Size / Dimension: 1.69" L x 0.45" W x 0.21" H (42.93mm x 11.43mm x 5.31mm)
Millicandela Rating: 7.5mcd
Mfr: Broadcom Limited
Interface: Parallel, 8-Bit
Voltage - Forward (Vf) (Typ): -
Configuration: 5 x 7
Base Product Number: HDSP-2531
Description: LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM YLW
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
HDSP-2531
Dot Matrix Display Module 5 x 7 Yellow Parallel, 8-Bit 1.69" L x 0.45" W x 0.21" H (42.93mm x 11.43mm x 5.31mm)