PMEG45A10EPDAZ
PMEG45A10EPDAZ
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage :: 540 mV
Minimum Operating Temperature :: - 65 C
Ir - Reverse Current :: 500 uA
Maximum Operating Temperature :: + 175 C
Packaging :: Reel
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 45 V
Ifsm - Forward Surge Current :: 170 A
If - Forward Current :: 10 A
Manufacturer :: Nexperia
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.