VS-20ETF10SPBF
Categories Rectifiers
Product Category :: Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Ir - Reverse Current :: 100 uA
Package / Case :: D2PAK
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Max Surge Current :: 355 A
Vf - Forward Voltage :: 1.31 V
Packaging :: Tube
Vr - Reverse Voltage :: 1000 V
Configuration :: Single Dual Anode
Recovery Time :: 400 ns
Type :: Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current :: 20 A
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
Description: Rectifiers 1000 Volt 20 Amp
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.