BZX84-C10,215
Categories Zener Diodes
Zz - Zener Impedance :: 20 Ohms
Voltage Temperature Coefficient :: 6.4 mV/K
Product Category :: Zener Diodes
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Pd - Power Dissipation :: 250 mW
Package / Case :: TO-236AB
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Packaging :: Reel
Configuration :: Single
Vz - Zener Voltage :: 10.6 V
Zener Current :: 200 nA
Test Current :: 5 mA
Voltage Tolerance :: 5 %
Manufacturer :: Nexperia
Description: Zener Diodes 250MW 10V 5%
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.