VS-30CTQ045SPBF
Categories Schottky Diodes & Rectifiers
Technology :: Si
Product Category :: Schottky Diodes & Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 55 C
Ir - Reverse Current :: 2000 uA
Package / Case :: D2PAK (TO-263AB)
Maximum Operating Temperature :: + 175 C
Packaging :: Tube
Configuration :: Dual Common Cathode
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage :: 45 V
Vf - Forward Voltage :: 0.76 V
Ifsm - Forward Surge Current :: 1060 A
If - Forward Current :: 30 A
Product :: Schottky Rectifiers
Manufacturer :: Vishay
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 30 Amp 45 Volt Common Cathode
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.