VS-20ETF12SPBF
VS-20ETF12SPBF
Categories Rectifiers
Product Category :: Rectifiers
Mounting Style :: SMD/SMT
Minimum Operating Temperature :: - 40 C
Ir - Reverse Current :: 100 uA
Package / Case :: TO-263AB
Maximum Operating Temperature :: + 150 C
Max Surge Current :: 355 A
Vf - Forward Voltage :: 1.31 V
Packaging :: Tube
Vr - Reverse Voltage :: 1.2 kV
Configuration :: Single Cathode Dual Anode
Recovery Time :: 400 ns
Type :: Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current :: 20 A
Manufacturer :: Vishay Semiconductors
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.