FX10B-168P-SV1(71)
Categories Board to Board & Mezzanine Connectors
Voltage Rating :: 50 V
Product Category :: Board to Board & Mezzanine Connectors
Mounting Angle :: Vertical
Termination Style :: SMD/SMT
Number of Rows :: 2 Row
Current Rating :: 300 mA
Number of Positions :: 168 Position
Series :: FX10
Pitch :: 0.5 mm
Product :: Headers
Manufacturer :: Hirose Connector
Description: Board to Board & Mezzanine Connectors HDR 168POS W/O POST SMT
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.