XXA18B1AM12
Categories Proximity Sensors
Category: Sensors, Transducers Proximity Sensors
Indicator: LED
Product Status: Active
Shielding: Unshielded
Sensor Type: Ultrasonic
Package: Box
Series: -
Response Frequency: -
Termination Style: Connector
Mfr: Schneider Electric
Output Type: Analog Current
Material - Body: Nickel-Plated Brass
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Sensing Distance: 39.37" (1000mm)
Package / Case: Cylinder, Threaded - M18
Voltage - Supply: 12V ~ 24V
Ingress Protection: IP65, IP67
Description: ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
XXA18B1AM12
Ultrasonic Proximity Sensor 39.37" (1000mm) IP65, IP67 Cylinder, Threaded - M18