E2287ES051
Categories LCD, OLED, Graphic
Category: Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color: White
Display Type: TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Product Status: Obsolete
Package: Tray
Viewing Area: 66.90mm W x 29.06mm H
Series: -
Diagonal Screen Size: 2.870" (72.89mm)
Graphics Color: Black, Red
Touchscreen: -
Mfr: Pervasive Displays
Backlight: Without Backlight
Display Mode: Reflective
Interface: SPI
Dot Pitch: 0.23mm W x 0.23mm H
Dot Size: -
Dot Pixels: 296 x 128
Base Product Number: E2287
Description: 2.87" SPECTRA EPD
Stock: In Stock
Shipping Method: LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms: L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number: E2287ES051
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
E2287ES051
Graphic LCD Display Module Reflective Black, Red TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.870" (72.89mm) 296 x 128