Microcontroller MCU STM32F469AGH6 169-UFBGA Surface Mount Single-Core Microcontrollers
Categories Microcontroller MCU
Brand Name: Original Factory
Model Number: STM32F469AGH6
Certification: Lead free / RoHS Compliant
Place of Origin: CN
MOQ: 10
Price: Contact for Sample
Payment Terms: T/T, L/C, Western Union
Delivery Time: 5-8 work days
Packaging Details: 169-UFBGA
Part Number: STM32F469AGH6
Serial audio interface: 2
CAN: 2
DMIPS: 240
CoreMark scores: 651
DMA controller: 16-stream
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Product Description Of
STM32F469AGH6
Specification Of
STM32F469AGH6
Part Number:
STM32F469AGH6
Flash Memory:
320Kbyte
SRAM:
48Kbyte
PLL Frequency:
180 MHz
Interface Type:
SPI, USART, USB
I2S Master Clock:
8 To 192 KHz
Features Of STM32F469AGH6
  • Internal 16 MHz factory-trimmed RC (1% accuracy)
  • 32 kHz oscillator for RTC with calibration
  • Internal 32 kHz RC with calibration