LTC4054ES5-4.2#TRPBF
Categories Power Management ICs
Brand Name: Analog Devices Inc.
Model Number: LTC4054ES5-4.2#TRPBF
MOQ: 1PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 999999+PCS
Delivery Time: 2-7 work days
BatteryChemistry: Lithium Ion
NumberofCells: 1
Current-Charging: Constant - Programmable
ProgrammableFeatures: -
FaultProtection: -
ChargeCurrent-Max: 800mA
BatteryPackVoltage: 4.2V
Voltage-Supply(Max): 6.5V
Interface: -
OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType: Surface Mount
Package/Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
LTC4054ES5-4.2#TRPBF
LTC4054ES5-4.2#TRPBF
BatteryChemistryLithium Ion
NumberofCells1
ProgrammableFeatures-
FaultProtection-
ChargeCurrent-Max800mA
BatteryPackVoltage4.2V
Voltage-Supply(Max)6.5V
Interface-