Microchip Technology PIC16F18313-I/RF
Categories MCU Microcontroller Unit
Brand Name: Microchip Technology
Model Number: PIC16F18313-I/RF
MOQ: 1PCS
Price: Negotiation
Payment Terms: T/T
Supply Ability: 999999+PCS
Delivery Time: 2-7 work days
Supplier: Microchip Technology
Series: PIC® XLP™ 16F
CoreProcessor: PIC
CoreSize: 8-Bit
Speed: 32MHz
Connectivity: I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
NumberofI/O: 6
ProgramMemorySize: 3.5KB (2K x 14)
ProgramMemoryType: FLASH
EEPROMSize: 256 x 8
RAMSize: 256 x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd): 2.3V ~ 5.5V
DataConverters: A/D 5x10b; D/A 1x5b
OscillatorType: Internal
OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType: Surface Mount
Package/Case: 8-UDFN Exposed Pad
  • Haven't found right suppliers
  • Our buyer assistants can help you find the most suitable, 100% reliable suppliers from China.
  • And this service is free of charge.
Submit Buying Request
  • Product Details
  • Company Profile
Microchip Technology PIC16F18313-I/RF IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
Part.PIC16F18313-I/RF
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8UDFN
CorePIC
Core Size8-Bit
Speed32MHz